HAKKIMIZDA

MENEKŞE HUKUK BÜROSU

Menekşe Hukuk Bürosu , Av. Hakan MENEKŞE  tarafından  ANKARA ‘da kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana alanında uzman avukat kadrosu ile değişen yerel ve uluslararası mevzuatlara uyum sağlayarak; gerçek ve tüzel kişi müvekkillerine “Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık” hizmeti vermektedir.

 Türk adli ve idari yargısındaki yoğunluk göz önüne alındığında; hukuki sorunlar henüz doğmadan önleyici yöntemler kullanarak, usul ekonomisi ilkesi gereğince müvekkillerine zaman ve masraflar açısından azami faydayı sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu kapsamda, gelişen ve modern çağda hızlı çözüm gerektiren hukuki uyuşmazlıklara, faaliyet gösterilen çalışma alanlarında; sulh, arabuluculuk ve tahkim hizmetleri ile de müvekkillerinin hukuki sorunlarını verimli, hızlı ve doğru şekilde çözmeyi amaçlamaktadır.

Uzmanlık alanlarımız arasında; “Şirketler ve Ticaret Hukuku”,  “İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku”, “Tüketici Hukuku”, “Sigorta ve Tazminat Hukuku”, “İcra İflas Hukuku” ile “Miras ve Aile Hukuku” başta olmak üzere birçok hukuki ve cezai  uyuşmazlıklardan doğan davalar bulunmaktadır.

 

 

 

Menekşe Hukuk Bürosu

PRENSİPLERİMİZ VE HEDEFİMİZ

Başvurucu müvekkillerin bilgileri ve ticari sırları en üst düzeyde önem taşımaktadır. Müvekkillerimizin, “Menekşe Hukuk Bürosu” ile paylaştığı tüm sırlar ile ve ‘know-how’ niteliğindeki bilgiler profesyonel gizlilik ve sorumluluk esaslarına uygun olarak gizli tutulmaktadır.

Menekşe Hukuk Bürosu tarafından, “Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları” ile “Avrupa’da Avukatlık Mesleğine İlişkin Temel İlkeler Tüzüğü ve Avrupa’da Avukatların Tabi Olduğu Meslek Kurallarına” uygun olarak hareket etmek ve uyuşmazlıkların hızlı olarak çözüme kavuşması ana prensibimizdir.